Відеотека

"Кайдашева сім'я". Аудіокнига

Панас Мирний

Панас Мирний . Передача із циклу "Невідоме про відомих"

Музей П. Мирного. Частина І

Музей П. Мирного .Частина ІІ

Марко Кропивницький

Марко Кропивницький.Документальний фільм студії "Віател" із серіалу "Гра долі".


Іван Карпенко-Карий

Документальниф фільм про Карпенка-Карого

"Мартин Боруля". Вистава Київського театру

Питання до тексту

Про кого йдеться?
1.   Пил набився їй у ніс, в вуха і навіть у рот. Вона розперезалась, витрушувала сіно з-за пазухи та пирхкала, як кішка, що понюхала перцю.
2.   Широкі рукава закачались до ліктів; з-під рукавів було видно здорові загорілі жилаві руки. Широке лице було сухорляве й бліде, наче лице в ченця. На сухому високому лобі набігали густі дрібні зморшки.
3.   Половина  . . .   теліпалась на стіні, а друга половина вчепилась в бантину, як кішка, однією рукою та ліктем другої руки.  . . .   держала в руці курку й не хотіла її пускати, а в пазусі в неї були яйця, дуже делікатний крам.
4.   Веселі сині, як небо, очі світились привітно й ласкаво. Тонкі брови, русяві дрібні кучері на голові, тонкий ніс, рум’яні губи — все подихало молодою парубочою красою. Він був схожий з виду на матір.
5.   . . .    розперезалась і почала міряти город поясом: впоперек Лаврінова половина вийшла більша на два пояси.
6.   . . .  дивиться в той куток, де росли густі колючки, аж там замість колючок ростуть маленькі чортики з ріжками, схожими на цвяхи.
7.   Вона згадала, що через день для неї треба буде вертаться додому, й зітхнула дуже важко. Сльози виступили на її очах. Вона в Києві  . . . не чула ні од кого лихого слова. Ніхто не гриз їй тут голови.
8.   Тонкі пружки його блідого лиця з тонкими губами мали в собі щось неласкаве. Гострі темні очі були ніби сердиті.
9.   До природної звичайності української селянки в неї пристало щось уже дуже солодке, аж нудне. Але як тільки вона трохи сердилась, з неї спадала та солодка луска, і вона лаялась і кричала на ввесь рот. 
10.         . . .   нагнулась і тільки що хотіла гордо підняти голову, та з усієї сили лусь тім’ям об одвірок!  . . .  почутила, що в неї на тім’ї вискочила ґуля.
11.         . . .    вилізла на стільчик і, запнувшись білою фантиною, неначе боролася з здоровою діжею, тикаючи в тісто маленькими кулачками та тонкими руками.
12.         . . . ходить по хаті, полум’ям на мене дише, а з носа гонить дим кужелем. На словах, як на цимбалах грає, а де ступить, то під нею лід мерзне; а як гляне, то од її очей молоко кисне.

Іван Франко

І. Я. Франко. Львівські сторінки життя.ДТРК "Культура"

"Та, що поруч./Документальний фільм студії "Віател" із серіалу "Гра долі"

Іван Франко. Документальний фільм

Рафаель.Сікстинська Мадонна

Немає коментарів:

Дописати коментар